Управління охорони здоров'я Рубіжанської міської ради

Новини, статті

06.10.2021

Чим ризикують невакциновані українці?

На другому році пандемії коронавірусу статистика залишається невтішною. Міністерство охорони здоров’я звітує про більш як 11 тисяч нових випадків COVID-19 за добу. Лікарні знову заповнилися хворими, і під потреби ковідних пацієнтів віддають інші відділення. Медики б’ють на сполох, адже практично всі госпіталізовані не мають щеплення. Розповідаємо, чим страшний коронавірус для невакцинованих українців.

Ризик 1: тяжка форма COVID-19

Тяжка форма COVID-19 супроводжується високою температурою, ускладненим диханням або задишкою, болем у грудях, пневмонією тощо. Часто до вірусної інфекції додається бактеріальна, і це погіршує загальний стан.

За даними МОЗ, найбільше ризиків захворіти на тяжку форму коронавірусу мають літні люди й ті, хто має супутні захворювання. Часто ці категорії поєднуються, адже що старша людина, то вища імовірність хронічних хвороб у неї. 

«COVID-реанімація Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова на сьогодні заповнена. Найстрашніше те, що всі хворі – це люди, які не отримали вакцинацію. При тому, що вакцина є в достатній кількості в Україні і щеплення легко отримати», – заявив 29 вересня професор Сергій Риженко. 

Статистика Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) свідчить, що серед пацієнтів старше 60 років, які були госпіталізовані з COVID-19, 97% не мають повного курсу вакцинації. Утім, саме вони потребують найбільшого захисту від хвороби. 

«На сьогодні лише 20% українців 60+ вакциновані від COVID-19 принаймні першою дозою, а повністю вакцинованих – 16,6%. Доступ до вакцини вже є в найбільш віддалених куточках України, а мобільна бригада може приїхати до тих, хто не може самостійно пересуватись. Найважливіше – бажання українців захиститись від небезпечного вірусу», – закликав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Ризик 2: постковідні ускладнення 

Медики розповідають, що перемогти сам вірус для повного одужання мало. Адже інфекція впливає на інші системи організму, наприклад, викликає згущення крові й тромби. Щобільше, міжнародні дослідження свідчать, що коронавірус викликає порушення в роботі серця – міокардит, ішемію та ін. 

«COVID-19 змінює перебіг майже всіх захворювань, бо має специфічний вплив на організм. Він руйнує ендотелій – внутрішню вистілку кровоносних судин. Спочатку окуповує судини легень, а потім пробирається до серця, головного мозку, нирок», – наголосив хірург Вячеслав Лазирський.

За словами лікарів, постковідні ускладнення можуть спричинити важкі патології: ураження головного і спинного мозку з розвитком деменції, інсульту, енцефаліту, мієліту, полінейропатії.

Крім того, існує так званий довгий ковід – неприємні симптоми, які тримаються місяцями. Це втома, біль у голові та суглобах, безсоння, неможливість сконцентруватися, відчуття тривоги і депресія, панічні атаки тощо. 

«Людям дуже важко відійти від хвороби, тому багато пацієнтів почали звертатися за допомогою до психотерапевтів, щоб налагодити втрачений психічний баланс», – розповіла в інтерв’ю Texty.org.ua сімейна лікарка Марина Сікорська.

У Всесвітній організації охорони здоров'я стверджують, що ризик отримати довгий ковід мають люди з ожирінням та високим тиском. А в Україні, за даними ВООЗ, лише 39,6% громадян мають нормальну вагу. 

Ризик 3: смерть

Найбільший ризик померти від коронавірусу мають літні люди. На летальність від ковіду впливає наявність супутніх хвороб – бронхіальної астми, діабету, гіпертонії, онкології, захворювань нирок тощо. За даними МОЗ, 82% померлих від COVID-19 за весь період в Україні – люди віком від 60 років. При цьому 98,3% з них були невакциновані.

 «Ми зробили аналіз, що відбувається в Україні з 15 червня по 15 вересня: 92% госпіталізованих з COVID-19 до наших лікарень – це невакциновані люди, а 99,2% летальних випадків – це невакциновані люди, які були госпіталізовані і які втратили своє життя», – уточнив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У відомстві наголошують, що хронічні хвороби не є протипоказанням до вакцинації проти COVID-19. Навпаки, люди зі слабким здоров’ям повинні додатково себе захистити.  Не можна щепитися лише за умови важкої алергічної реакції на попередню дозу вакцини,  гіперчутливості до одного з компонентів вакцини та температури тіла вище 38,5ºC.

Зараз в Україні доступні три вакцини проти коронавірусу: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac та Comirnaty від Pfizer. Кожна з них допомагає уникнути тяжкої форми ковіду чи смерті. Вакцинуватися проти COVID-19 можна у кабінетах щеплень або центрах масової вакцинації. Повний перелік на сайті list.covid19.gov.ua.

_____________________________________________________________________________________________________________

30/07/2021

Інформація для жителів м. Рубіжне
 

         З 20.07.2021 року в Україні наступив V етап вакцинації від COVID-19, який передбачає вакцинування всіх жителів віком від 18 років і старше.

         Щоб записатися на вакцинацію від COVID-19 необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або за телефоном реєстратури амбулаторій: 

- амбулаторія №1 (доросла поліклініка) – (095)584-64-90;

- амбулаторія №2 (дитяча поліклініка) – (095)584-64-80;

- амбулаторія №3 (вул. Почаївська, 9) – (095)584-64-23;

- кабінет сімейного лікаря (пер. Слов’янський, 8) – (095)584-64-18, або за телефоном (050)223-67-63.

         Необхідно надати інформацію на державній мові:

П.І.Б., дата народження, домашня адреса, мобільний телефон, прізвище сімейного лікаря.

         Вас буде запрошено на вакцинацію в найближчі дні.

         Закликаю жителів міста активно залучатися до вакцинації.

 

Головний лікар КНП «ЦПМСД»

Рубіжанської міської ради                                                        Р.М. Пиж

___________________________________________________________________________________________________________

25.02.2021


          Згідно п.5 ст.28 Бюджетного кодексу України управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради повідомляє, що 01 березня 2021 року о 8:00 в приміщенні малого залу Рубіжанської міської ради відбудеться публічне представлення інформації про виконання місцевого бюджету за 2020 рік за місцевими бюджетними програмами у сфері охорони здоров’я м. Рубіжне.____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Подяка за труд

Допомагати людям, рятуючи їх життя - це обов'язок кожного медичного працівника. І сьогодні хочеться відзначити лікаря, яка багато років життя віддала турботі про здоров'я людей, забуваючи про власні проблеми, допомагаючи іншим. Це лікар-отоларинголог КНП «Рубіжанська ЦМЛ» Чистолінова Лариса Василівна. Ми можемо назвати її Лікарем з великої літери, так як в це поняття вкладаємо не тільки наявність професійних якостей, але й щось більше - доброту, милосердя, чуйність.

Після закінчення Луганського медичного інституту в 1966 році, почала свою трудову діяльність на посаді лікаря-фтизіатра. У 1968 році приїхала у м. Рубіжне на посаду лікаря-отоларинголога, яку беззмінно обіймала по теперішній час.

Понад 50 років вона присвятила медицині. Кваліфікований фахівець, безвідмовний працівник, хороша людина. Вона не шукала високих постів, вона просто лікувала і дорослих, і дітей, віддаючи їм всі свої знання і вміння, будучи при цьому прикладом ставлення до праці, любові до професії. Виховала не одне покоління молодих фахівців.

Багато душевних сил, енергії віддала вона улюбленій справі, отримуючи натомість повагу і вдячність від оточуючих.

Величезна подяка їй за бездоганну працю, за внесок, який вона внесла в розвиток охорони здоров'я нашого міста!

_________________________________________________________________________________________

Управління охорони здоров'я Рубіжанської міської ради надає інформацію щодо захворюваності на COVID-19 станом на 09.11.2020


Підтверджених фактів захворювання на COVID-19 мешканців м. Рубіжне – 459.

- знаходяться на лікуванні в інфекційному відділенні хворих з підтвердженим діагнозом COVID-1922 чол. (з них мешканців м. Рубіжне – 11)
- знаходяться на лікуванні в відділенні анестезіології та інтенсивної терапії хворих з підтвердженим діагнозом COVID-195 чол. (з них мешканців м. Рубіжне – 3) 
- знаходяться на самоізоляції з підтвердженим діагнозом COVID-19 (на амбулаторному лікуванні) – 120 чол.
Одужали – 320 чол.
Померли – 5 чол.

Знаходяться на стаціонарному лікуванні з підозрою на COVID-19 – 8 чол.
Знаходяться на самоізоляції (на амбулаторному лікуванні) з підозрою на COVID-19 – 2 чол.
____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Управління охорони здоров'я Рубіжанської міської ради надає інформацію щодо захворюваності на COVID-19 станом на 22.10.2020


Підтверджених фактів захворювання на COVID-19 мешканців м. Рубіжне – 303.

- знаходяться на лікуванні в інфекційному відділенні хворих з підтвердженим діагнозом COVID-1920 чол. (з них мешканців м. Рубіжне – 12)
- знаходяться на лікуванні в відділенні анестезіології та інтенсивної терапії хворих з підтвердженим діагнозом COVID-191 чол. (з них мешканців м. Рубіжне – 1) 
- знаходяться на самоізоляції з підтвердженим діагнозом COVID-19 (на амбулаторному лікуванні) – 192 чол.
Одужали – 96 чол.
Померли – 2 чол.

Знаходяться на стаціонарному лікуванні з підозрою на COVID-19 – 8 чол.
Знаходяться на самоізоляції (на амбулаторному лікуванні) з підозрою на COVID-19 – 8 чол.
____________________________________________________________________________________________________________________________________________

22.07.2020

свеча
    Управління охорони здоров'я Рубіжанської міської ради з глибоким сумом сповіщає, що пішли з життя ветерани охорони здоров'я - лікар-кардіолог КНП «Рубіжанської центральної міської лікарні» Олефір Просков
ія Харлампіївна та лікар-невропатолог Бєліцький Валерій Ігоревич. Усе своє свідоме життя вони присвятили медицині, віддаючи свої сили, знання, енергію на благо людей.
    Вони не шукали високих постів та просто допомагали людям. Були кваліфікованими фахівцями, безвідмовними працівниками, чуйними товаришами, за що мали повагу і визнання колег по роботі і пацієнтів. Такими вони завжди залишиться в пам'яті вдячних жителів нашого міста.
    Коллетив медичних працівників висловлює глибоке співчуття рідним і близьким у зв'язку із втратою, що їх спіткала.

15.06.2020


     Немає на світі професії більш благородної і важливої, ніж професія медичного працівника. Шановні колеги та всі співробітники лікарень і поліклінік, прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята - з Днем медичного працівника! Нехай ваш досвід, знання і вміння повертають пацієнтам найбільшу цінність - здоров'я!
     Бажаю злагодженої роботи, взаємоповаги в колективі, вдячних пацієнтів, задоволення від виконаної роботи і досягнутих результатів.
     Дякую за ангельське терпіння, нескінченну доброту і неймовірне милосердя. Нехай життя дарує Вам побільше яскравих моментів і збудуться всі Ваші найсміливіші і заповітні бажання. Бажаю, щоб у Вашому домі завжди панували щастя і розуміння, нехай тепло і затишок завжди наповнюють Ваш будинок. Завжди оточують тільки щирі, вірні, надійні друзі і добрі люди. Бажаю міцного здоров'я, удачі, благополуччя, добра, радості, любові, щастя, гарного настрою, посмішок,  яскравих вражень.

Щиро дякую вам за вашу працю! 

З повагою, управління охорони здоров'я Рубіжанської міської ради.


_____________________________________________________________________________________________________________

08.04.2020

ПОДЯКА
Від імені усіх медичних працівників м. Рубіжне висловлюємо щиру подяку за матеріальну допомогу медичним працівникам та фінансову підтримку при закупці медичного обладнання, медичних препаратів, засобів індивідуального захисту медичних працівників, антисептиків, дезинфекційних розчинів.
Щиро вдячні Народним депутатам Ю. А. БОЙКО, Ю. Я. ІОФФЕ, С. В. ДУНАЄВУ, Благодійному Фонду «КРИШТАЛЕВЕ ДЖЕРЕЛО», Благодійному Фонду «БЛАГОМИР», Благодійному Фонду А. ПОРТНОВА, Благодійному Фонду ПІНЧУКІВ, ТОВ НВП «Зоря» в особі генерального директора О. І. ЧЕРНЕЦОВА, ПрАТ «Рубіжанський картонно-тарний комбінат» в особі генерального директора Г. М. МІНІНА, міському товариству Червоного Хреста в м. Рубіжне в особі Т. В. КУЧЕРОВОЇ, Міжнародному комітету Червоного Хреста в Україні, Голові Луганської облдержадміністрації С. В. ГАЙДАЮ, Департаменту охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації, та керівництву Рубіжанської міської ради      за своєчасну та вкрай важливу підтримку у цей складний час боротьби  з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.
 
Начальник УОЗ                                                               Наталія ЯНКО
 
Директор КНП «РЦМЛ»                                               Едуард КРАВЧЕНКО

____________________________________________________________________________________________________________

08.04.2020

ІНФОРМАЦІЯ
Станом на 08.04.2020 в інфекційному відділенні КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня» Рубіжанської міської ради Луганській області знаходяться на лікуванні двоє пацієнтів з підтвердженим захворюванням на COVID-19. Стан одного з них – задовільний, стан іншого – середньої ступені важкості.
Від міжнародної організації Червоного Хреста для потреб Рубіжанської ЦМЛ одержано гуманітарну допомогу у вигляді електричного генератора для забезпечення резервного автономного живлення в інфекційному відділенні та 2 розпилювачів антисептиків та дезінфікуючих засобів.

____________________________________________________________________________________________________________

27.03.2020

ІНФОРМАЦІЯ
Станом на 27.03.2020 в інфекційному відділенні КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня» Рубіжанської міської ради Луганській області знаходяться на лікуванні 5 пацієнтів.
Один з них – з підтвердженим захворюванням на COVID-19, стан його здоров’я на теперішній час – середньої ступені важкості.
Двоє – хворі на пневмонію, з підозрою на COVID-19, ще двоє – хворі на гостре респіраторне захворювання, також з підозрою на COVID-19.
Пацієнтів з важким перебігом захворювання немає.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

25.03.2020
ІНФОРМАЦІЯ
Станом на 25.03.2020 в Луганській області зафіксовано перший випадок COVID-19.
Людина ізольована, перебуває в інфекційному відділенні під наглядом лікарів, стан його здоров’я на теперішній час – середньої ступені важкості.
Закликаємо усіх мешканців міста дотримуватися усіх карантинних заходів, без потреби не виходити з дому. ретельно мити руки. Та при перших ознаках ГРВІ звертатися до сімейного лікаря.
____________________________________________________________________________________________________________

19.03.2020
Звернення до громадян

Звернення завідуючої
інфекційним відділенням, головного експерта департаменту охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації за напрямом «Інфекційні хвороби», лікаря-інфекціоніста вищої категорії Мартиненко Ольги Альбертівни до громадян.
____________________________________________________________________________________________________________

12.03.2020
Про нову коронавірусну інфекцію

         Нова коронавірусна інфекція наробила багато шуму в світі. Інформація про цей вірус дуже різна. Тому сьогодні на наші запитання відповість завідуюча інфекційним відділенням, головний експерт департаменту охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації за напрямом «Інфекційні хвороби», лікар-інфекціоніст вищої категорії Мартиненко Ольга Альбертівна.
____________________________________________________________________________________________________________

11.03.2020


        Згідно п.5 ст.28 Бюджетного кодексу України управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради повідомляє, що 13 березня 2020 року о 8:00 в приміщенні малого залу Рубіжанської міської ради відбудеться публічне представлення інформації про виконання місцевого бюджету за 2019 рік за місцевими бюджетними програмами у сфері охорони здоров’я м. Рубіжне.
________________________________________________________________________________________

Управління охорони здоров'я Рубіжанської міської ради щиро вітає жінок м. Рубіжне, медичних працівників КНП «РЦМЛ» та КНП «ЦПМСД» з чудовим весняним святом 8 березня! Нехай завжди Вас супроводжує успіх, а Ваше серце зігріває любов рідних і повага оточуючих!

Бажаю щастя і тепла,

Весни, усмішок, сонця.

Щоб доля світла увійшла

До кожного віконця.

Хай навкруги цвіте бузок,

Та небо буде ясним,
І щоб життя було в жінок
Щасливим і прекрасним.

Аби завжди в душі у вас

Горів вогонь кохання,
І хай у цей весняний час
Здійсняться всі бажання.


_________________________________________________________________________________________________________________________

02.03.2020

Експертом при Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Інфекційні хвороби», завідувачкою інфекційним відділенням Рубіжанської центральної міської лікарні Мартиненко О.А., 28 лютого 2020 року, у місті Рубіжне організовано та проведено навчальний тренінг «Використання засобів індивідуального захисту при наданні медичної допомоги хворому, який відповідає визначенню випадку COVID-2019». Це вже четвертий тренінг, який проведений експертом, щодо теми  коронавірусної інфекції, дій медперсоналу та організації протиепідемічних заходів. Цього разу участь у роботі тренінгу взяли лікарі, медсестри та молодший медперсонал, які будуть працювати у шпиталі для надання медичної допомоги хворим з підозрою на COVID-2019 – близько 30 чоловік.

На тренінгу були розглянуті актуальні питання:
1.    Епідсітуація в Україніі щодо COVID-2019.
2.    Організація роботи інфекційного відділення при госпіталізації хворого з підозрою на COVID-2019.
3.    Профілактика інфекцій та інфекційний контроль під час надання медичної допомоги пацієнту, який відповідає визначенню випадку COVID-2019.
4.    Застосування засобів індивідуального захисту.
На цьому тренінгу фахівці розглянули питання та виклики сучасної медицини,отримали теорітичний та практичний досвід. «Фахівцям потрібно уважно дотримуватися стандартів з ЗІЗ. Життєво важливо для суспільства, країни і людей негайно створити нормальні УМОВИ для роботи і життя медиків, - бо якщо у вас буде ВСЕ (обладнання, ліки, інше), але не буде медиків, то все буде безглуздо. В Україні станом на 28.02.2020 жодного випадку захворювання COVID-2019 не зареєстровано. Але ми повинні бути готовими до будь якого сценарію розвитку подій, щоб гідно та професійно прийняти цей виклик, якісно надати медичну допомогу хворому, прийняти усі заходи безпеки та дії щодо недопущення розповсюдження небезпечної хвороби»,- наголосила Мартиненко Ольга Альбертівна.


 

_______________________________________________________________________________________________________________________

14.02.2020

Експертом при Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямом «Інфекційні хвороби», завідувачкою інфекційним відділенням Рубіжанської центральної міської лікарні Мартиненко О.А., 12 лютого та 14 лютого 2020 року, у місті Рубіжне організовано та проведено два навчальних тренінги  «Коронавірусні інфекції.  Організація та проведення протиепідемічних заходів при виявленні хворого, який відповідає визначенню випадку 2019-nCoV». Участь у роботі тренінгу взяли лікарі-інфекціоністи, лікарі-дитячі інфекціоністи, лікарі станцій невідкладної допомоги, лікарі-епідеміологи, педіатри та сімейні лікарі обласних, міських і районних лікувально-профілактичних закладів Луганської області, а також головні сестри медичні та старші сестри медичні інфекційних відділень міських і районних лікарень – близько 100 осіб.

На тренінгу були розглянуті актуальні питання:

1.    Епідситуація в світі щодо спалаху 2019-nCoV.

2.    Клініка, епідеміологія та діагностика інфекції, викликаної 2019-nCoV.

3.    Алгоритм дій лікаря при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV.

4.    Клінічне ведення пацієнтів, що відповідають визначенню випадку 2019-nCoV.

5.    Організація роботи інфекційного відділення при госпіталізації хворого з підозрою на захворювання  2019-nCoV.

6.    Профілактика інфекцій та інфекційний контроль під час надання медичної допомоги пацієнту, який відповідає визначенню випадку 2019-nCoV.

На базі інфекційного відділення Рубіжанської лікарні було створена та відпрацьована сімуляційна ситуація щодо госпіталізації хворого на 2019-nCoV, надання йому медичної допомоги, розгортання госпітальної бази, дій медперсоналу та організації протиепідемічних заходів.

Також на тренінгу були відпрацьовані практичні навички: застосування засобів індивідуального захисту, відбір, зберігання та транспортування зразків матеріалів від осіб з підозрою на захворювання 2019-nCoV.

На цьому тренінгу фахівці розглянули питання та виклики сучасної медицини, отримали теоретичний та практичний досвід. Усі учасники тренінгу відмітили високий професійний рівень підготовки медичного персоналу інфекційного відділення Рубіжанської лікарні.

                    _________________________________________________________________________________________________

28.01.2020

КНП «ЦПМСД» Рубіжанської міської ради подало заявку на участь у конкурсі

     Український фонд соціальних інвестицій, що діє на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 740 від 28.04.2000 оголосив конкурс субпроектів, метою яких є зміцнення центрів первинної медичної допомоги. Конкурс проводиться у рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. Покращення первинної медицини у сільській місцевості (УФСІ VIІ)», який фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина через Німецький банк розвитку KfW.
     Основною метою Проекту є зміцнення центрів первинної медичної допомоги шляхом сприятливої для пацієнтів та енергоефективної реконструкції підрозділів ЦПМСД і постачання медичного обладнання.
     Сподіваємось на позитивний вибір і залучення коштів фонду для реконструкції будівлі лікарської амбулаторії №2 (дитяча поліклініка) в 2020 – 2021 роках.


___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Дмитро Головня

Відповіді на поширені запитання про вакцинацію

1. Чи потрібна вакцинація у разі дотримання високого рівня гігієни та санітарії?

Вакцини необхідні: для зупинки інфекційних захворювань недостатньо високого рівня гігієни, санітарії, доступу до чистої води та повноцінного харчування. Якщо не підтримувати оптимальні показники імунізації, хвороби, що їх можна запобігти вакцинами, повернуться. Чимало інфекцій можуть поширюватися незалежно від ступеня нашої охайності. Прогалини у вакцинації можуть швидко призвести до спалахів захворювань, які вже стали рідкістю, – наприклад, кашлюку, поліомієліту та кору.

2. Чи є вакцини безпечними?

Вакцини безпечні. Будь-яка ліцензована вакцина проходить декілька етапів випробувань, перш ніж схвалюється для використання, та надалі її регулярно перевіряють. У більшості випадків вакцина викликає незначну і тимчасову реакцію, наприклад, біль в руці або незначне підвищення температури. Серйозні побічні ефекти надзвичайно рідкісні та ретельно відстежуються і розслідуються.

Набагато ймовірнішими є серйозні наслідки захворювань, яким можна запобігти вакцинами. Наприклад, поліомієліт може спричинити параліч, кір – викликати енцефаліт і сліпоту, а деякі інфекції, яким можна запобігти вакцинуванням, можуть навіть призвести до летальних випадків. Хоча будь-які серйозні наслідки або смерть від вакцин є неприйнятними, користь від імунізації значно переважує ризики, адже без неї кількість хвороб та смертей буде збільшуватися.

3. Краще отримати імунітет у результаті вакцинації, ніж хвороби?

Вакцини взаємодіють з імунною системою, викликаючи імунну реакцію, подібну до імунної реакції на природну інфекцію, проте вони не призводять до захворювання та не піддають вакциновану людину ризику потенційних ускладнень. Однак за отримання імунітету в результаті природної інфекції, можливо, доведеться заплатити розумовою відсталістю, викликаною гемофілічним грипом типу В (Hib), вродженими дефектами внаслідок краснухи, раком печінки від вірусу гепатиту В або смертю від кору.

4. Чи потрібно вакцинуватися проти хвороб, які є майже ліквідованими в моїй країні?

Попри те, що деякі хвороби, яким можна запобігти за допомогою вакцин, стали рідкістю в багатьох країнах, їхні збудники продовжують циркулювати в інших частинах світу. В сучасному взаємопов’язаному світі вони можуть перетинати кордони й заражати тих, хто не захищений. Так, наприклад, спалахи кору відбулися серед нещепленого населення в Австрії, Бельгії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Швейцарії та Великобританії, а також у Сполучених Штатах.

Дві основні причини, чому потрібно вакцинуватися – це власна безпека та захист людей навколо нас. Успіх програми вакцинації залежить від готовності кожної людини співпрацювати заради загального блага. Ми не повинні покладатися на людей навколо нас, щоб зупинити поширення хвороби; ми також маємо робити те, що від нас залежить.

5. Чи можна одночасно робити дитині кілька щеплень?

Згідно з науковими даними, одночасне введення декількох вакцин не має несприятливих наслідків для імунної системи дитини. Діти щодня піддаються впливу декількох сотень чужорідних речовин, які викликають імунну реакцію. У результаті простого акту приймання їжі в тіло надходять антигени, а в порожнині рота і носа живуть численні бактерії. Дитина піддається впливу значно більшого числа антигенів унаслідок застуди або ангіни, ніж від вакцин.

Основними перевагами введення відразу декількох вакцин є скорочення числа відвідувань поліклініки, що заощаджує час і гроші, і зростання ймовірності того, що дітям будуть зроблені рекомендовані щеплення з дотриманням графіка. Крім того, можливість проводити асоційовану вакцинацію, наприклад проти кору, свинки і краснухи, означає скорочення числа ін’єкцій, і, відповідно, менше болю та дискомфорту для дитини.

6. Чи потрібно вакцинуватися від грипу?

Грип – це серйозне захворювання, яке щорічно забирає 300–500 тисяч людських життів у всьому світі. Вагітні жінки, діти молодшого віку, особи похилого віку зі слабким здоров’ям і будь-яка людина з будь-якою патологією, наприклад, астмою або хворобою серця, піддаються більшому ризику тяжкої інфекції і смерті. Додатковим позитивним ефектом вакцинації вагітних жінок є захист новонароджених (в даний час не існує вакцини для немовлят, які не досягли 6 місяців).

Вакцинація забезпечує імунітет проти трьох найпоширеніших штамів, що циркулюють в будь-який даний сезон. Це найкращий спосіб скоротити шанс захворіти на важкий грип або заразити ним інших людей. Уникнути грипу означає уникнути додаткових медичних витрат і втрати доходів у результаті пропущених днів роботи або навчання.

7. Які консерванти містяться в вакцинах?

Тіомерсал є органічною речовиною, що містить ртуть, яку додають в деякі вакцини у якості консерванту. Це найпоширеніший консервант, який використовують для вакцин, що постачаються у флаконах на кілька доз. Не існує доказів ризику для здоров’я тієї кількості Тіомерсалу, яку використовують у вакцинах.

8. Чи існує зв’язок між вакцинацією та аутизмом?

Дослідження 1998 року, де містилося занепокоєння з приводу можливого зв’язку між вакциною проти кору-свинки-краснухи (КСК) і аутизмом, згодом було відкликане журналом, який його опублікував, через серйозні недоліки та неправдиву інформацію. На жаль, публікація породила паніку, що спричинила скорочення показників імунізації та наступні спалахи цих хвороб. Не існує даних, що підтверджують наявність зв’язку між вакциною проти КСК і аутизмом або аутистичними порушеннями.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________

09.01.2020 14:10

У вересні 2019 запущений проект реконструкції терапевтичного корпусу і території медичного містечка.

На це було виділено близько 90 мільйонів гривень за проектом державного фонду регіонального розвитку.

На сьогоднішній день ми бачимо результати реконструкції: частково встановлено новий паркан, оновлена будівля терапевтичного корпусу (з новим дахом, з утепленням будівлі, новими пластиковими вікнами, з встановленими кондиціонерами в кожній палаті).

Здійснилася мрія медичних працівників та жителів міста про перетворення медичного містечка в затишну територію: оснащену тротуарами, лавками, освітленням, якого давно не було на території лікарні.

 Але на цьому робота не зупиняється і продовжується благоустрій, як самої будівлі, так і медичного містечка.

Вищесказане хочемо підтвердити фотоальбомом.

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

09.10.2019 14:50
ПАЛІАТИВНА ТА ХОСПІСНА ДОПОМОГА
Щорічно в другу суботу жовтня світова спільнота відзначає Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги.
Цього року Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги буде відзначатися 12 жовтня.
Паліативна допомога - це комплексний підхід, метою якого є забезпечення якості життя пацієнта з невиліковними захворюваннями та членів його сім'ї шляхом попередження і полегшення страждань. Завдяки ранньому виявленню і правильній оцінці проблем, які виникають, а також проведення адекватних лікувальних заходів при больовому синдромі та інших розладах життєдіяльності, надання психосоціальної і моральної підтримки.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

03.10.2019 15:30
Увага, отруєння грибами!
В Україні склалася напружена ситуація, пов'язана з масовими отруєннями грибами. У Луганській області також щодня відбуваються отруєння грибами, в тому числі і зі смертельним результатом.
Основною причиною отруєння грибами є вживання блідої поганки, яка дуже схожа на їстівні гриби.

Якщо Ви хочете зберегти здоров'я і життя центр здоров'я настійно рекомендує повністю відмовитися від збору і вживання будь-яких видів грибів, але якщо Ви вирішили ризикнути своїм життям і життям близьких Вам людей пропонуємо строго дотримуватися наступних правил збору і вживання грибів.

1. Збирайте або купуйте тільки ті гриби, про які точно відомо, що вони їстівні.
2. Ніколи не збирайте і не вживайте гриби в підставі яких є потовщення (бульбочки) оточена бахромою.
3. Збирайте гриби, тільки з неушкодженої ніжкою.
4. При зборі печериць звертайте увагу на колір нижньої поверхні гриба. Ніколи не збирайте і не вживайте «печериці» у яких платівка білого кольору.
5. Ніколи не збирайте і не вживайте перезрілі, червиві, пошкоджені гриби.
6. Не збирайте ті гриби вздовж доріг, біля промислових підприємств, териконів - вони можуть містити солі важких металів, хімічні сполуки, мазуту та ін.
7. Купуйте гриби тільки у магазинах і на організованих ринках при наявності у продавця сертифіката якості та дозволу на продажу.
8. Принесені додому гриби в той же день ретельно переберіть і ретельно їх переглянете (особливо ті гриби, які збирали діти), сумнівні, перезрілі і пошкоджені гриби викинете. Нижню частину ніжки зріжте і викиньте. Гриби необхідно ретельно вичистити і вимити.
9. При обробці все гриби необхідно попередньо проварити 7-10 хвилин, в підсоленій воді, а потім їх можна смажити.
10. Категорично не рекомендуємо давати гриби дітям в будь-якому вигляді. При перших ознаках отруєння грибами: нудота, блювота, пронос, запаморочення, втрата свідомості хворого потрібно укласти в ліжко, дати випити 4 - 5 склянок рожевого розчину марганцю, викликати блювоту, дати проносне і негайно викликати лікаря.
Ще раз попереджаємо, будьте дуже обережні при вживанні грибів в їжу. Краще їх зовсім не вживати.

_________________________________________________________________________________________________________________________

01.10.2019 14:00

ІНФОРМАЦІЯ
про рішення конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної  посади директора комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня»

        01.10.2019 р. відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття  вакантної  посади директора комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня», на якому заслуховувалася конкурсна  пропозиція учасника конкурсу Кравченка Е.А., проводилась співбесіда з ним та відбулося визначення переможця конкурсу на зайняття посади директора Комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня».

Конкурсна комісія вирішила:
     1. За результатами оцінювання конкурсної пропозиції, наданої конкурсній комісії та співбесіди, переможцем конкурсу на зайняття посади директора комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня» визнати Кравченка Е.А.

         2. Внести подання начальнику управління охорони здоров’я про призначення переможця конкурсу Кравченка Е.А. на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня».


   01.10.2019 р.
   14.00
Дивитися відео:
Частина 1>>>
Частина 2>>>

___________________________________________________________________________________________________________________________________________


30.09.2019 11:30
ІНФОРМАЦІЯ
про рішення конкурсної комісії з проведення конкурсу
на зайняття вакантної  посади директора
комунального некомерційного підприємства
«Рубіжанська центральна міська лікарня»

      30.09.2019 р. відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття  вакантної  посади директора комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня», на якому розглядалися заяви  претендентів Кравченка Е.А. та Прокопенка М.Ф. і доданих до них документів та допуск претендентів  до участі в  конкурсі на зайняття вакантної посади директора КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня».

Конкурсна комісія вирішила:

1. Допустити до участі в конкурсі:
       -  Кравченка Е.А., претендента на зайняття посади директора КНП «Рубіжанська центральна міська
       лікарня».

2. Претендент Прокопенко М.Ф. не допускається до участі у конкурсі на зайняття посади директора КНП
       «Рубіжанська центральна міська лікарня» у зв’язку з неподанням ним необхідних документів згідно п. 31
       Постанови Кабінету Міністрів  України від 27 грудня 2017 р. № 1094.

3. Провести наступне засідання  конкурсної комісії по заслуховуванню конкурсної пропозиції учасника
       конкурсу, проведення співбесіди та визначення переможця конкурсу на зайняття посади директора КНП
       «Рубіжанська центральна  міська  лікарня» 01.10.2019 р. о 10:00 в кабінеті начальника управління
       охорони  здоров’я.

       30.09.2019 р.
       11 год. 30 хв.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________


Увага конкурс!

Управління охорони здоров’я 
Рубіжанської міської ради Луганської області
ОГОЛОШУЄ КОНКУРС
на вакантну посаду директора 
Комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня» Рубіжанської міської ради Луганської області за контрактом

Місцезнаходження закладу:

вул. Студентська, буд. 19, м. Рубіжне, Луганська обл., Україна, 93000

Кваліфікаційні вимоги до претендентів:  

1) громадянство України;

2) вільне володіння державною мовою;

3) повна вища освіта ІІ рівня за ступенем магістра спеціальності галузі знань «Управління та адміністрування» або  «Публічне управління та адміністрування» або «Право» або «Соціальні та поведінкові науки» або «Гуманітарні науки» або «Охорона здоров’я» та спеціалізацією «Організація і управління охороною здоров’я»;

4) стаж роботи  на керівних посадах не менше 5-ти років;

5) знання Конституції України, законів, постанов, указів, розпоряджень, рішень та інших нормативно-правових актів органів державної влади і місцевого самоврядування, які регулюють порядок діяльності закладу охорони здоров’я; профілю, спеціалізації й особливостей структури закладу охорони здоров’я; податкового та екологічного законодавства; перспектив, вітчизняних і світових тенденцій технологічного, технічного, економічного і соціального розвитку галузі і закладу охорони здоров’я; можливостей ефективного використання потужностей, наявних технологічних процесів, їх реструктуризації або заміни; кадрових ресурсів закладу охорони здоров’я; порядку розроблення і затвердження бізнес-планів, фінансових планів (у разі необхідності) та програм виробничо-господарської діяльності; ринкових методів господарювання та управління; кон’юнктури ринку; порядку укладення і виконання господарських та фінансових договорів, галузевих тарифних угод, колективних договорів та регулювання соціально-трудових відносин; вітчизняних і зарубіжних досягнень науки та технології у відповідній галузі виробництва і досвіду завоювання позицій на світових та регіональних ринках продукції; основ економіки, менеджменту, маркетингу, організації виробництва, праці та управління; етики ділового спілкування та ведення переговорів; трудового законодавства, технології інформаційного забезпечення управління, форм та методів роботи із засобами масової інформації; правил ділового етикету; сучасних засобів комунікацій та зв’язку; сучасної наукової літератури та науково-практичної періодики за фахом; методики визначення потреби в лікарських засобах, медичних виробах, обладнанні; специфіки менеджменту і маркетингу в галузі охорони здоров’я.

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі подають такі документи:

1) копію паспорта громадянина України;

2) письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади;

3) резюме у довільній формі;

4) автобіографію;

5) копію (копії) документа (документів) про освіту, кваліфікаційну категорію, підвищення кваліфікації, які підтверджують відповідність претендента кваліфікаційним вимогам до керівника закладу охорони здоров’я, а також копію трудової книжки або інших документів, що підтверджують досвід роботи;

6) згоду на обробку персональних даних;

7) конкурсну пропозицію обсягом не більше 15 сторінок друкованого тексту в паперовій та електронній формі;

8) довідку МВС про відсутність судимості;

9) медичні довідки про стан здоров’я, щодо перебування особи на обліку у психоневрологічному та наркологічному закладі охорони здоров’я за формами, затвердженими МОЗ;

10) попередження стосовно встановлених Законом України “Про запобігання корупції“ вимог та обмежень, підписане претендентом на посаду, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку;

11) заяву про відсутність у діях особи конфлікту інтересів згідно із додатком 4 до цього Порядку;

12) підтвердження подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (відповідно до абзацу першого частини третьої статті 45 Закону України “Про запобігання корупції“).

13) характеристика з останнього міста роботи.

Документи, крім заяви про участь у конкурсі, подаються в запечатаному вигляді.

Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, може подавати додаткові документи стосовно досвіду роботи, професійної компетентності і репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації та інші).Відповідальність за достовірність поданих документів несе претендент.

Термін подачі документів – 30 календарних днів з дня опублікування оголошення  на сайті.

Прийом документів здійснюється за адресою: м. Рубіжне, вул.Студентська,19

Додаткова інформація про проведення конкурсного відбору  надається за  телефоном  6-43-49,

e-mail: medrubegnoe@ukr.net.
_________________________________________________________________________________________________  

   
                                                 
                  
Медична спільнота міста Рубіжне вітає зі святом 1 вересня вчителів міського управління освіти,
а також
студентів, викладачів та співробітників Луганського державного медичного унівеситету!
________________________________________________________________________________________


ОГОЛОШЕННЯ
про початок формування конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня» Рубіжанської міської ради Луганської області

      Відповідно до ч. 9 ст.16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» від 19.11.1992 № 2801-XII (зі змінами), Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1094, враховуючи рішення Рубіжанської міської ради від 26.06.2019 №81/7 «Про створення Комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня» Рубіжанської міської ради Луганської області шляхом реорганізації (перетворення) Комунальної установи «Рубіжанська центральна міська лікарня» Рубіжанської міської ради Луганської області, Управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради:
- оголошує про початок формування конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Комунального некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня» Рубіжанської міської ради Луганської області.

_______________________________________________________________________________________


       
21 травня 2019 року в нашому місті було проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника міського голови Башкіра Олексія Віталійовича.
        На засіданні було розглянуто питання
щодо ускладнення епідемічної ситуації із захворюваності на кір в м. Рубіжне.
        За інформацією завідувача СП Рубіжанської міськрайонної філії ДУ «Луганський  обласний  лабораторний центр МОЗ України» Кондіна П.В. в травні 2019 р. серед населення м. Рубіжне було зареєстровано 10 випадків кору в двох родинах, в т.ч. у 9 дітей, що не щеплені проти кору через відмову батьків з релігійних причин. З 9 дітей, що захворіли на кір - 4 учні ЗОШ № 4. В осередку проведено епідеміологічне розслідування, організовано   необхідні  профілактичні заходи.
        За інформацією начальника управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради Янко Н.І. станом на 21.05.2019 в інфекційному відділенні Рубіжанської центральної міської лікарні знаходиться 8 дітей, з яких 6 – з діагнозом кір, 2 дитини з діагнозом кір під питанням, а також їх мати з діагнозом кір під питанням.
        За результатом доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила визначити подію, що виникла в м. Рубіжне внаслідок захворювання на кір, як надзвичайну ситуацію природного характеру об’єктового рівня та затвердила комплекс протиепідемічних, санітарно-гігієнічних та профілактичних заходів, скерованих на попередження подальшого розповсюдження інфекції, зокрема:
        - ввести карантин у всіх навчальних класах ЗОШ № 4 м. Рубіжне з призупиненням учбового процесу, окрім випускних класів, з 22.05.2019;
        - в усіх навчальних  закладах міста провести аналіз щеплення проти кору серед дітей. При наявності не щеплених дітей або дітей, що мають лише одне щеплення, рекомендувати батькам негайно направити дітей на щеплення  проти кору;
        - проведення роз’яснювальної роботи з батьками та їх дітьми, які навчаються в ЗОШ № 4, щодо тимчасового не відвідування позашкільних заходів та місць з масовим перебуванням людей в період карантинних заходів;
        - дотримання належного санітарно – гігієнічного та протиепідемічного стану, необхідність систематичного провітрювання приміщень у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста;
        - при виявлені випадку захворювання на кір дотримуватися карантинних заходів згідно рішень медичної служби.


________________________________________________________________________________________

       Сьогодні, 12.04.2019 року, в пологовому відділенні Рубіжанської центральної міської лікарні відбулася церемонія урочистої реєстрації актів цивільного стану новонароджених дітей.
       Реєстрація актів цивільного стану новонароджених дітей безпосередньо в пологовому відділенні Рубіжанської центральної міської лікарні проводиться вже протягом чотирьох років, і стала доброю традицією для жителів нашого міста.
       Нинішня реєстрація актів цивільного стану новонароджених дітей ознаменувалася ще однією радісною подією – урочистим врученням щасливим батькам новонароджених дітей комплектів «Пакунок малюка», а також подарунків від товариства Червоного Хреста.
       На церемонії були присутні:
       - Заступник міністра юстиції України Ірина САДОВСЬКА
       - Начальник Головного територіального управління юстиції у Луганській області Тетяна ФІЛАТОВА
       - Начальник управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Луганській області Еліна ЖУРБА
       - Начальник відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Луганській області Катерина ГРАБАЛОВА
       - Начальник Рубіжанського міського відділу ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у - Луганській області Олена РАДЧЕНКО
       - В.о. начальника управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради Олена ЛЕГКОКОНЕЦЬ
       - Головний лікар Рубіжанської центральної міської лікарні Едуард КРАВЧЕНКО
       - Завідуюча пологовим відділенням Рубіжанської центральної міської лікарні Світлана НЄСКОРОДЄВА

________________________________________________________________________________________

        Згідно п.4 ст.28 Бюджетного кодексу України управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради повідомляє, що 4 березня 2019 року о 8:00 в приміщенні малого залу виконавчого комітету Рубіжанської міської ради відбудеться представлення інформації про бюджет на 2019 рік за місцевими бюджетними програмами у сфері охорони здоров’я м. Рубіжне, та звіт про виконання бюджетних програм у сфері охорони здоров’я м. Рубіжне за 2018 рік.
________________________________________________________________________________________

Управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради Луганської області повідомляє,

     що 10 грудня 2018 року о 10-00 за адресою: м. Рубіжне, вул.Студентська,19 в Управлінні охорони здоров’я Рубіжанської міської ради відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на зайняття вакантної посади головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Рубіжанської міської ради Луганської області.
        До конкурсного відбору, на підставі поданих документів, що відповідають встановленим вимогам, було допущено учасника – Пижа Романа Михайловича.
     Під час засідання члени комісії заслухали конкурсну пропозицію Пижа Р.М. щодо Плану розвитку та підвищення ефективності діяльності КНП «ЦПМСД» Рубіжанської міської ради Луганської області на 2018-2020 роки та провели з ним співбесіду.
      За результатами розгляду поданої конкурсної пропозиції комісія прийняла рішення визнати Пижа Р.М. переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Рубіжанської міської ради Луганської області.
________________________________________________________________________________________

16 ноября 2018 года

        9 ноября в терапевтическом корпусе Рубежанской центральной городской больницы начал работу компьютерный томограф модели Brilliance 64 фирмы Philips. Такой аппарат – второй по счету в нашем регионе. Первый ранее был установлен в областной детской клинической больнице в Лисичанске.

Компьютерный томограф модели Brilliance 64 фирмы Philips         Прибор высокого класса Brilliance 64 – это 64-срезовый сканер, который является одной из самых совершенных КТ систем. Эта система способна расширить границы применения в области визуализации сердца, легких, травматологии и педиатрии. Комплектация 64-канального сканера Brilliance CT полностью соответствует принципу «Разумно и просто», используемому для повышения эффективности оказания медицинской помощи.
        Система обладает усовершенствованной рентгеновской трубкой MRC-800, которая улучшает плотность дискретизации, что позволяет достигнуть более высокого пространственного разрешения.
        Конструкция детектора Nano-Panel позволяет выполнять исследования с высокой скоростью и с низким уровнем облучения (это особенно важно при визуализации коронарных артерий, обследовании легких, а также визуализации перфузии головного мозга).
        Система реконструкции RapidView обеспечивает высокое временное разрешение за счет технологий управления скоростью сканирования в зависимости от частоты сердечных сокращений для нивелирования влияния движений в исследуемой области.
        С его помощью удается получать изображения с высокой скоростью и в разных проекциях, без артефактов и искажений, которые нередки при эксплуатации оборудования устарелого типа.
        Компьютерный томограф позволит повысить качество диагностики и лечения заболеваний у жителей нашего города.

________________________________________________________________________________________

09 ноября 2018 года

        В настоящее время в нашем городе, также как и во всей Луганской области с помощью Франко-Украинского благотворительного фонда «АІСМ» и его партнера «Vitamin Angels» внедряется программа «Вагітні жінки без анеміїі – здорові діти в Луганській області», благодаря которой все лечебно-профилактические учреждения на Луганщине безвозмездно получили поливитамины и витамины А для бесплатного лечения беременных и детей.
        По своему составу эти поливитамины хорошо сбалансированы, содержат фолиевую кислоту, селен и другие микроэлементы. Они необходимы, прежде всего, беременным женщинам с тяжелой экстрагенитальной патологией. Дозировка поливитаминов разработана так, что их прием не вызывает малейших рисков и полностью отсутствуют побочные эффекты.
        Что касается витаминов А, то они получены двух видов (для детей — до одного года и для детей от 1 до 5 лет). Решение об их назначении принимает только врач-педиатр. Все витамины
это гуманитарная помощь, в продаже они есть только в США, стоимостью 60 долларов за баночку (в баночке 180 капсул).
        Деятельность фонда «АІСМ» одобрена ассоциацией акушеров и гинекологов. Луганская область первая в Украине, где внедряется пилотный проект «Вагітні жінки без анеміїі – здорові діти».

________________________________________________________________________________________

05 листопада 2018 року
Увага конкурс!
Управління охорони здоров’я
Рубіжанської міської ради Луганської області
ОГОЛОШУЄ КОНКУРС
на вакантну посаду головного лікаря
Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги»
Рубіжанської міської ради Луганської області за контрактом 

Місцезнаходження закладу:

вул. Студентська, буд. 19, м. Рубіжне, Луганська обл., Україна, 93000

Кваліфікаційні вимоги до претендентів:  

1) громадянство України;

2) вільне володіння державною мовою;

3) повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина»,

4) післядипломна спеціалізація за фахом «Організація і управління охороною здоров’я»,

5) вища кваліфікаційна категорія за лікарською спеціальністю та за фахом «Організація і управління охороною здоров’я»,

6) стаж роботи за лікарською спеціальністю не менше 7 років та за фахом «Організація і управління охороною здоров’я» не менше5 років.

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі подають такі документи:

1) копію паспорта громадянина України;

2) письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади;

3) резюме у довільній формі;

4) автобіографію;

5) копію (копії) документа (документів) про освіту, кваліфікаційну категорію, підвищення кваліфікації, які підтверджують відповідність претендента кваліфікаційним вимогам до керівника закладу охорони здоров’я, а також копію трудової книжки або інших документів, що підтверджують досвід роботи;

6) згоду на обробку персональних даних;

7) попередження стосовно встановлених Законом України  «Про запобігання корупції» вимог та обмежень, підписане претендентом на посаду;

8) заяву про відсутність у діях особи конфлікту інтересів;

9) характеристика з останнього міста роботи.

Термін подачі документів – 30 календарних днів з дня опублікування оголошення  на сайті.

Прийом документів здійснюється за адресою: м. Рубіжне, вул.Студентська,19

Додаткова інформація про проведення конкурсного відбору  надається за  телефоном  6-43-49,

e-mail: medrubegnoe@ukr.net.

05 листопада 2018 року

Оголошення

про початок формування конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря
Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Рубіжанської міської ради Луганської області.

        Відповідно до ч. 9 ст.16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я» від 19.11.1992 № 2801-XII (зі змінами), Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1094 управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради:

- оголошує про початок формування конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги»  Рубіжанської міської ради Луганської області.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

31 мая 2018 года

       К сожалению, в жизни людей встречаются трудные ситуации. Особенно большие переживания приносят насилие в семье. Сегодня мы обратим внимание на гендерное насилие по отношению к женщинам, т. к. оно особо распространено. Многие представители прекрасного пола годами терпят унижение, побои, от казалось бы самых близких для них людей, мужей и детей. О насилии в семье редко рассказывают другим; помня знаменитую фразу "Сор из избы не выноси!", но на самом деле насилие в семье - это тот сор, который нужно выносить.

     В помощь таким женщинам и создан кабинет оказания медико-психологической помощи. Каждая женщина пострадавшая от какого-либо вида насилия может обратиться в женскую консультацию в кабинет №9 и получить там бесплатную, квалифицированную медицинскую помощь. В кабинете находится современное оборудование, зеркала, шовный материал, лекарственные препараты. Мы хотим, чтобы об этом кабинете знало как можно больше людей и тогда общими усилиями сможем победить проблему насилия.

     Звони – и получишь психологическую помощь в г. Рубежное: 093-949-54-39 и 099-326-42-41.

     Звонки принимаются понедельник-пятница с 8:00 до 21:00.

Смотреть видео...>>>

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

29 мая 2018 года

    Беременность - один из самых важных и волнительных периодов в жизни каждой женщины. Который наполненный приятными ожиданиями и мечтами. Но, вместе с этим, начинают появляться определенные тревоги и сомнения, ведь организм женщины претерпевает значительные изменения. Отчасти это обусловлено недостатком информации, о том как будет протекать беременность и конечно же о том как будет проходить процесс родов. Это всё естественно и пугаться этого не нужно. Школа будущих мам создана специально для того, чтобы помочь женщинам преодолеть эти страхи, получить психологическую поддержу, приобрести важные знания о развитии ребенка и подготовиться к предстоящим родам.

     На занятиях в школе будущих мам уделено большое внимание протеканию беременности, правильному режиму питания. Женщины обучаются приемам, помогающим справиться с болевыми ощущениями в родах; правильной технике дыхания, самомассажа, релаксации, вариантам движений и поз во время схваток; навыкам ухода за новорожденным и принципам грудного вскармливания.

Смотреть видео:>>>

________________________________________________________________________________________

     В нашем государстве официально установлен День охраны труда, который отмечается ежегодно 28 апреля. Этот день совпадает с Всемирным днем охраны труда, девиз которого в этом году «Защищенное и здоровое поколение». Цель мероприятия – привлечь внимание общества, органов государственной власти, предприятий и общественных организаций к решению вопросов охраны труда, обеспечению реализации конституционных прав граждан на надлежащие, здоровые и безопасные условия труда, оказанию поддержки пострадавшим на производстве работникам. С целью улучшения организации работы по решению проблем охраны труда, к Всемирному дню охраны труда в Управлении здравоохранения с 23.04.2018 г. по 28.04.2018 г. были проведены следующие мероприятия:

  - руководители структурных подразделений были уведомлены о проведении недели охраны труда с призывом принять участие в работе, направленной на улучшение охраны труда медработников, обеспечение требований безопасности на каждом рабочем месте;

  - в течении недели  проводилась информационно-разъяснительная работа с работниками здравоохранения о проведении «Недели охраны труда» под девизом «Защищенное и здоровое поколение»;

  - была создана комиссия, которая проводила проверки структурных подразделений, с целью усиления контроля и ответственности за охрану труда, предотвращения несчастных случаев на производстве, повышения уровня безопасности, улучшения условий труда.

     В ходе проверки выделены лучшие структурные подразделения, объявлена благодарность руководителям структурных подразделений, в которых с ответственностью относятся к соблюдению и выполнению всех требований норм, правил, инструкций по охране труда: рентгенологическое, инфекционное отделения и отделение экстренной неотложной медицинской помощи.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

С 1 апреля 2018 года в КУЗО "Центр первичной медико-санитарной помощи" Рубежанского городского совета начата работа в рамках государственной реформы здравоохранения. Пациенты могут выбирать своего врача первичной медицинской помощи (семейного врача, терапевта или педиатра), подписывая с ним декларации. 

Информацию о врачах КУЗО "Центр первичной медико-санитарной помощи" Рубежанского городского совета вы можете получить на сайте: likarirubizhne.wordpress.com.

____________________________________________________________________________

13 апреля 2018 года в Рубежанской центральной городской больнице состоялась врачебная конференция, которую провел доктор медицинских наук, профессор Пинский Л.Л. На конференции были рассмотрены вопросы клиники, диагностики и лечения заболеваний щитовидной и паращитовидной желез.

________________________________________________________________________________________________________________________

У квітні 2017 року Уряд розпочав програму "Доступні ліки". Від тепер пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою 

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

____________________________________________________________________________________

Дайджест медичної реформи

збірник матеріалів, які будуть корисними медичним працівникам
та іншим фахівцям сфери охорони здоров'я

Третій випуск

________________________________________________________________________________________________________________________

Прес-реліз про проведення Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями
      Починаючи з 2005 року, щорічно 4 лютого світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби проти раку. Організатором проведення заходу став Міжнародний протираковий союз (International Union Against Cancer, UICC). Всесвітня організація охорони здоров’я і Міжнародне агентство з вивчення раку надають підтримку в поширенні інформації про це захворювання. Мета проведення Дня – привернути увагу громадськості до цієї глобальної проблеми, нагадати про те, наскільки небезпечні і поширені зараз онкологічні захворювання.

________________________________________________________________________________________________________________________

Информация о случае дифтерии в г. Рубежное

          В инфекционном отделении ЦГБ г. Рубежное находится пациент с диагнозом Дифтерия, комбинированная форма: дифтерия ротоглотки, локализованная островчатая форма. Дифтерия глаза, средней степени тяжести.
____________________________________________________________________________________

Дайджест медичної реформи

збірник матеріалів, які будуть корисними медичним працівникам
та іншим фахівцям сфери охорони здоров'я

Другий випуск
____________________________________________________________________________________

          С 26 декабря 2017 года в должнось начальника управления здравоохранения Рубежанского городского совета вступила Янко Наталья Ивановна.
Янко Наталья Ивановна
____________________________________________________________________________________

          З метою роз'яснення ключових етапів медичної реформи та відповідей на найбільш поширені запитання МОЗ України запускає «Дайджест медичної реформи» — збірник матеріалів, які будуть корисними медичним працівникам та іншим фахівцям сфери охорони здоров'я.

________________________________________________________________________________________________________________________

Депресія: серйозніше, ніж ми звикли думати
         За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресією страждає близько 300 млн. людей по всьому світі. В Україні депресія є найбільш поширеною проблемою серед психічних розладів. Українці страждають депресією значно частіше, аніж жителі країн Європейського Союзу. І показники захворюваності у нашій країні продовжують зростати.
Що таке депресія
____________________________________________________________________________________

Сьогодні, 12 грудня 2017 року, Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні оголосила про підписання чотирьох довгострокових (рамкових) угод з виробниками ліків. Це світова практика, яка дає можливість знизити ціни на препарати, а також забезпечити їх швидке та безперебійне постачання.

________________________________________________________________________________________________________________________
Лапароскопическая стойка
        08.12.2017 года, в хирургическом отделении Рубежанской центральной городской больницы состоялась церемония торжественного ввода в эксплуатацию нового лапароскопического оборудования (лапароскопической стойки), приобретенного при финансовой поддержке Посольства Республики Польша.

____________________________________________________________________________________

        Сьогодні, 24 листопада 2017 року, Рубіжанська центральна міська лікарня отримала нове обладнання – лапароскопічну стійку на суму понад 500 тисяч гривень, за допомогою якої відтепер лікарі хірургічного профілю матимуть можливість проводити лапароскопічні операції жителям нашого міста.
        Ця подія відбулася завдяки підтримці депутата міської ради Денищенко Дениса Вікторовича, а також заступника директора Департаменту – начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності – Мєшкова Костянтина Сергійовича, за фінансової підтримки  Посольства Республіки Польща.
        Переваги лапароскопічної хірургії – мала травматичність і короткі терміни перебування пацієнта в стаціонарі (3-4 доби), швидке відновлення після операції, відсутність хворобливих відчуттів, відсутність післяопераційних рубців.


________________________________________________________________________________________________________________________

        14 листопада 2017 року в Рубіжанській центральній міській лікарні відбувся урочистий захід, присвячений відкриттю відновленого  після проведеного капітального ремонту інфекційного відділення центральної міської лікарні, на якому були присутні:

·       Заступник посла, міністр-радник Посольства Японії в Україні, Мічіо Харада

·       Координатор Програми відновлення та розбудови миру ПРООН Мустафа Саіт-Аметов

·       Заступник голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації, Сергій Філь

·       Мер міста Рубіжного, Сергій Хортів

·       Головний лікар центральної міської лікарні Едуард Кравченко

        Відкриття та оснащення відділення стало можливим завдяки участі у фінансуванні цього проекту Програми відновлення та розбудови миру ПРООН,  обласного та  місцевого бюджетів на загальну суму 7090,4 тис. грн.

        Завдяки проведеному ремонту стане більш комфортабельним перебування пацієнтів у відділенні, покращаться умови праці медичних працівників.

_____________________________________________________________________________________________________________________
В ноябре 2017 года  начальник управления здравоохранения Рубежанского городского совета Михаил Федорович Прокопенко перешел на преподавательскую работу в Луганский государственный медицинский университет.

З метою надання кваліфікованої консультативної допомоги хворим на цукровий діабет 13-16.11.2017 здійснюється виїзд працівників ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського НАМН України» до Луганської області.
За графіком роботи консультантів – 15.11.2017 в Рубіжанській центральній міській лікарні буде забезпечено надання консультативної допомоги хворим на цукровий діабет м. Рубіжне.

Луганский Государственный медицинский университет приобрел для обучения студентов лапароскопическое оборудование. Теперь на этом оборудовании врачи-хирурги и врачи-урологи Рубежанской центральной городской больницы смогут проводить лапароскопические операции жителям нашего города.


Цього тижня Верховна Рада дала старт медреформі. Ухваливши законопроект 6327, парламент уможливив початок змін уже на початку 2018 року. Проте ми і досі зустрічаємо багато неправдивої інформації про те, що чекає лікарів та пацієнтів із впровадженням медичної реформи.

29 сентября 2017 года в г. Северодонецк состоялась коллегия Департамента здравоохранения Луганской областной государственной администрации

21 сентября 2017 года городской голова посетил инфекционное отделение центральной городской больницы, где проводится капитальный ремонт"


Укусы змей.

Пилотный проект в «атаке» на гипертонию!

О туберкулезе.

Историческая  справка.

Свои замечания и пожелания пишите направляйте на E-mail:  medrubegnoe@ukr.net